loading...
Zamknij wpis

Sekretarz Konferencji Episkopatu Polski pozdrawia pielgrzymów 34. Czuwania

Bp Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny
​Konferencji Episkopatu Polski

KONFERENCJA

EPISKOPATU

POLSKI

 

Bp Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny
Konferencji Episkopatu Polski

 

Warszawa, dnia 14 października 2019 r.

SEP – D/3.2.2.2,.3-1

Czcigodny Księże Dyrektorze,

Dziękuję za pismo z dnia z dnia 23 września br. (Ldz. 68/2019) z informacją organizowanej w Częstochowie, w dniach 18 19 października br.. 34. Jasnogórskiej Nocy Czuwa­nia w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy.

Nie mając możliwości osobistego uczestniczenia w pielgrzymce naszych Rodaków, zamieszkałych poza granicami kraju, do Narodowego Sanktuarium na Jasnej Górze, za pośrednictwem tego listu pragnę wszystkich gorąco pozdrowić. Zapewniam o łączności duchowej z wszystkimi zgromadzonymi u stóp Maryi. Królowej Polski i Polonii, na dziękczynieniu za dar osoby i nauczania „ojca polskiej emigracji”, św. Jana Pawia II, w 40. rocznicę Jego pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny.

Hasłem tegorocznego modlitewnego czuwania jest wezwanie: „Z mocą Bożego Ducha strzeżmy wspólnego dziedzictwa”. Podstawą oraz fundamentem dziedzictwa jest wiara w Boga ale niepoczesne miejsce w nim zajmuje także Ojczyzna. O niej to św. Jan Paweł II powiedział: „Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej".

Życzę, aby trwały w Waszych sercach oraz umysłach dobre owoce czuwania modlitewnego. Los oddalił Was od ojczystych stron ale nie pozwólcie aby osłabieniu ule- gła miłość do ojczyzny. Niech umacnia Was nauka przywołanego już w tym przesłaniu św. Jana Pawła II: „Pocałunek ojczystej ziemi porównałem do ucałowania rąk matczy­nych. Niech on będzie również pocałunkiem pokoju dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób zechcą się znaleźć w tej wielkiej pielgrzymiej wspólnocie papieża Polaka". Najserdeczniej pozdrawiam w Chrystusie Panu i błogosławię

 

Bp Artur G. Miziński
 Sekretarz Generalny

                                                                            Konferencji Episkopatu Polski

-----------------------------------------------------------

Czcigodny
Ks. Wiesław WÓJCIK TChr
Dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda