loading...
Zamknij wpis

Przesłanie J. E. Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Emigracji Polskiej

Z serdecznym pozdrowieniem zwracam się do Was, uczestników 34. Jasnogórskiej Nocy Czuwania, przybyłych przed tron Czarnej Madonny zarówno z kraju, jak i z zagranicy. 

Słowo bp Wiesława Lechowicza - Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

XXXIV Jasnogórska Noc Czuwania

18/19 października 2019

Z serdecznym pozdrowieniem zwracam się do Was, uczestników 34. Jasnogórskiej Nocy Czuwania, przybyłych przed tron Czarnej Madonny zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Szczególne słowa duchowej więzi kieruję pod adresem organizatorów tego modlitewnego spotkania – dziękuję z serca Księżom Chrystusowcom i Siostrom Misjonarkom Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. Modlitwą obejmuję nowo wybrany Zarząd Towarzystwa Chrystusowego, na czele z Przełożonym Generalnym Ks. Krzysztofem Olejnikiem. 

Jestem wdzięczny kustoszom sanktuarium na Jasnej Górze – Ojcom Paulinom, nie tylko za umożliwienie modlitewnego czuwania w intencji Polonii i Polaków za granicą, ale nade wszystko za otaczanie ich codzienną modlitwą przed cudownym obrazem Królowej Polski. Słowo gorącego podziękowania przesyłam pasterzowi archidiecezji częstochowskiej – abp. Wacławowi Depo za przewodniczenie Eucharystii i życzliwe zainteresowanie duszpasterstwem wśród Polonii.

Niestety, nie mogę być razem z Wami podczas Jasnogórskiej Nocy Czuwania, ponieważ obecnie przebywam w USA. W Newark i Brooklyn uczestniczę w obchodach dni dziedzictwa polskiego. W ten sposób staram się odpowiadać na hasło tegorocznej Jasnogórskiej Nocy Czuwania: „Z mocą  Bożego Ducha strzeżmy wspólnego dziedzictwa". 

Zapewniam Was jednak o mojej duchowej bliskości. Was wszystkich przybyłych na Jasną Górę, aby się modlić za naszych rodaków żyjących poza granicami kraju zawierzam Jasnogórskiej Pani i Królowej. Niech Ta, która została napełniona Duchem Świętym i doświadczyła Jego mocy wyprasza i Wam łaskę otwartości na Ducha Świętego oraz posługiwania się na co dzień Jego darami i charyzmatami. 

Razem z Wami modlę się za polskich emigrantów, aby pozwolili kierować się Duchowi Świętemu, który został im dany w sakramencie chrztu i bierzmowania jako Przewodnik po drogach wiodących do zbawienia. Duch Święty nazywany bywa Duchem Pocieszycielem – niech zatem wypełnia serca naszych braci i sióstr znajdujących się w sytuacjach zdawałoby się bez wyjścia swoim boskim pokojem i nadzieją, która zawieść nie może!

 

Kochani Pielgrzymi!

Podczas godzin spędzonych na jasnogórskim wzgórzu nie tylko mówcie, ale i wsłuchujcie się w to, co mają Wam do powiedzenia Jezus i Maryja, a Duch Święty pomoże Wam zrozumieć co macie czynić i w ten sposób upodobni Was do Maryi, która dzięki Duchowi Świętemu zawsze odpowiadała Bogu „niech mi się stanie według słowa Twego”. 

Na owocne przeżycie Jasnogórskiej Nocy Czuwania przyjmijcie pasterskie błogosławieństwo

 

                                                           bp Wiesław Lechowicz

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej